Preparat na bazie 2% chlorheksydyny i 70% alkoholu etylowego do antyseptyki skóry przez zabiegami operacyjnymi i iniekcjami, do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk oraz dezynfekcji powierzchni nieinwazyjnych wyrobów medycznych

WŁAŚCIWOŚCI PREPARATU:

  • zawartość chlorheksydyny gwarantuje przedłużone działanie preparatu nawet do 24 godzin
  • zgodność z zaleceniami Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w zakresie dezynfekcji elementów centralnych i obwodowych cewników dożylnych
  • substancje bezpieczne dla skóry
  • posiada szerokie spektrum mikrobójcze wobec bakterii, grzybów, prątków (M.Terrae i M.Avium) oraz działanie wirusobójcze (BVDV,HCV,HBV,HIV,Vaccinia,Rotawiurs) 
  • preparat przebadany zgodnie z normami obszaru medycznego: PN-EN 13727; PN-EN 13624; PN-EN 14348: PN-EN 14476; PN-EN 1500: PN-EN 12791
  • preparat posiada badania w warunkach brudnych
  • dostępny również w systemie zamkniętym

SPOSÓB UŻYCIA: Preparat gotowy do użycia i można go nakładać poprzez spryskanie lub przetarcie gazikiem.

Antyseptyka skóry przed iniekcjami i pobraniem krwi: Nanieść wystarczającą ilość preparatu na dezynfekowany obszar przez spryskanie lub przetarcie nasączonym wacikiem. Po spryskaniu przetrzeć wacikiem. Zapewnij dokładne zwilżenie i pozostawić roztwór do wyschnięcia. Czas kontaktu 30 sekund.

Antyseptyka skóry przed zabiegami operacyjnymi: Nanieść niezbędną ilość preparatu na dezynfekowany obszar zabiegowy za pomocą kleszczy i nasączonej gazy. Zapewnić odpowiednie zwilżenie i pozostawić roztwór do wyschnięcia. Dezynfekcję wykonywać dwukrotnie po 45 sekund. Całkowity czas ekspozycji wynosi 90 sekund. Folię operacyjną można nakładać tylko na suchą skórę.

Dezynfekcja kaniul i innych nieinwazyjnych wyrobów medycznych: Nanieść na dezynfekowany obszar, zapewniając całkowite pokrycie. Aby preparat zadziałał powierzchnia musi być widocznie zwilżona przez czas ekspozycji 30 sekund.

Higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk: Nanieść na czyste i suche dłonie co najmniej 3 ml preparatu i wcierać dokładnie w skórę przez minimum 30 sekund w przypadku higienicznej dezynfekcji rąk i 90 sekund w przypadku chirurgicznej dezynfekcji rąk.

CERTYFIKATY I ATESTY

Wyrób medyczny kl. IIa 

Pozwolenie nr 7386/18 na obrót produktem biobójczym

OPAKOWANIA:

100 ml / 250 ml / 500 ml / 1000 ml / 5000 ml